20 Şubat, 2018, Salı

CigarOne

 • +5
 • -0
 • 5 ratings
5 ratingsX
Like! Dislike!
100% 0%
WebSite: www.cigarone.com
Firma İsmi: Swiss Premium Accessories (Resmi firma ismi değil)
Yerel Telefon No: +4122 55 22796 (Eski telefonları +4122 840 4948 idi lakin değiştirmişler. Nedenini bilemiyoruz)
Fax No: +4122 840 4940 (Şu an itibariyle fax numaralarını silmişler)
Adres: CH-1299, Cenevre – İSVİÇRE

GENEL BİLGİ:
Dünyanın heryerine olduğu gibi Türkiye’ye de gönderimde bulunmaktadır. İsviçre’nin bilinen en büyük online firması. Ürünlerini HABANOS S.A’nın Bölgesel Distribütöründen almaktadır. Bu firmanın da Türkiye’de duyulmasından sonra ürünleri gümrüğe takılmaya başlasa da düşünülebilir. Ürünler takılıp geri gittiğinde bu firma da 45 günlük bir süre zarfında paranızı geri ödüyor. Ürün kutularınızı açık bir şekilde yollamaktadırlar. Yakın zamanda aldıkları karar ile Türkiye’ye gönderim yapmayı durdurmuşlardı lakin şu anda tekrar başlamışlar.

*** Ne yazık ki ne ürün alırsanız alın Türkiye’ye gönderimlerde +35 USD ek Shipping Ücreti almaktadırlar. Yani almak istediğiniz ürün/ürünlerin üzerine +35 USD ekleyin.
*** 7-14 işgünü içerisinde ürüner Türkiye’ye ulaşmaktadır.
*** Ürünlerin %100 teslim garantisi hiçbir firmada olmadığı gibi bu firmada da bulunmamaktadır.

FİYAT:
CigarOne fiyatları bakımından diğer İsviçre firmalarına göre daha yüksektir lakin kampanya zamanlarında fiyatlarda indirim yapmaktadırlar.

ÖNEMLİ NOT:
Araştırmalarımız sonucu alttaki iki firmanın aynı firma olduğu saptanmıştır.
CigarOne
VipCigars

Altta detayları görebilirsiniz:

CigarOne.com
CigarOne.ch
Owner: Thierry Farah

Address: 3A Avenue de Chamonix Geneva, GE 1207 Switzerland

VipCigars.com
cubavista.com
Owner:  Thierry Farah Address: 3A Avenue de Chamonix Geneva, GE 1207 Switzerland

Bunun yanısıra alttaki 4 firmanın da aynı olma ihtimali çok yüksektir.

 • CigarOne 
 • TopCubans 
 • Cigars of Cuba 
 • VipCigars
Neden diye sorarsanız?
 • Bu firmaların hepsi aynı ürün resimlerini kullanmaktadırlar. Hepsi tek bir fotoğrafçının elinden çıkmış olduğu görünmektedir. Sitelerindeki ürün resimlerine bakarsanız çok rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Normalde bu firmalar birbirinden farklı olsaydı kendilerine ait resimlerin başka firmalarca kullanılmasına kesinlikle izin vermezlerdi.
 • Eğer bu firmalardan ürün satın aldıysanız veya alırsanız ürün kutularının arka kısmına bakarsanız hepsinin aynı formatta barkod seri no formatı kullandığını görebilirsiniz.
Altta örnek resimleri görebilirsiniz.

Tüm bu nedenlerden dolayı bu firmaların hepsinin tek bir kişiye ait olduğunu düşünmekteyiz. Neden böyle birşey yapıyorlar derseniz bana göre nedeni; “Farklı markalar yaratarak birbirleri içerisinde rekabet yaratmak ve bir firmadan memnun olmayan müşterinin diğer firmaya yönlenmesini ve böylelikle her halükarda yine kendilerinden ürün satın almasını sağlamaktır.

FİRMANIN + YÖNLERİ

 • Ürün yelpazesinin çok geniş olması,
 • Ürünlerinin orjinal olması,
 • Güvenli alışveriş yapılabilmesi,
FİRMANIN – YÖNLERİ
 • Fiyatlarının diğer firmalara göre yüksek olması (aynı vergi oranını ödemesine rağmen),
 • Kutuların açık olarak gönderilmesi,
 • Sadece Türkiye’ye özel ekstra +35 USD Shipping Ücreti alınması,
 • Türkiye Gümrüğünce tanındığı için ürünlerinin çok fazla gümrükte takılması,
 • Gümrükte takılan ürünlerin kendilerine ulaşması ve para iadenizi 45 gün sonra yapmaları,
 • Müşteri memnuniyetinin düşük olması,
 • Farklı firmalar yaratarak müşterileri bir nevi kandırmaları,
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ
CigarOne ile alakalı olumlu veya olumsuz yorumlarınızı yazabilirsiniz. Lakin firmalara karşı önyargılı yorumların önüne geçebilmek için yorumlar kanıtlanmadığı sürece burada yayınlanmayacaktır. Nedeni ise ne yazık ki bizim Türk insanı “Çamur at izi kalsın” mantığını çok sevmektedir. Olmayan şeyleri olmuş gibi gösterip diğer okuyucuları yanlış yönlendirmek isterler.
Eğer CigarOne üzerinden bir siparişiniz olduysa ve yorumunuz negatif ise bize sipariş numaranızı iletin. Biz de CigarOne firmasına bunu iletelim ve kendilerinden gelen yanıtı size bildirelim. Haklı iseniz yorumunuzu burada paylaşalım.
DÜŞÜNCELERİNİZİ BEKLİYORUZ
“Yazıyı beğenip beğenmediğinizi hemen sağ alttaki BUTONU’nu kullanabilirsiniz. Düşünceleriniz bizim için önemlidir”
GENEL BİLGİ: Dünyanın heryerine olduğu gibi Türkiye’ye de gönderimde bulunmaktadır. İsviçre’nin bilinen en büyük online firması. Ürünlerini HABANOS S.A’nın Bölgesel Distribütöründen almaktadır. Bu firmanın da Türkiye’de duyulmasından sonra ürünleri gümrüğe takılmaya başlasa da düşünülebilir. Ürünler takılıp geri gittiğinde bu firma da 45 günlük bir süre zarfında paranızı geri ödüyor. Ürün kutularınızı açık bir şekilde yollamaktadırlar. Yakın zamanda aldıkları karar ile Türkiye’ye gönderim yapmayı durdurmuşlardı lakin şu anda tekrar başlamışlar. *** Ne yazık ki ne ürün alırsanız alın Türkiye'ye gönderimlerde +35 USD ek Shipping Ücreti almaktadırlar. Yani almak istediğiniz ürün/ürünlerin üzerine +35 USD ekleyin. *** 7-14 işgünü içerisinde ürüner Türkiye'ye ulaşmaktadır. *** Ürünlerin %100 teslim garantisi hiçbir firmada olmadığı gibi bu…

FİRMA İNCELEMESİ

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ - 7
ÜRÜN ORJİNALLİĞİ - 9
FİYAT - 7

7.7

Eğer yazımızı beğendiyseniz lütfen üstteki beğen butonuna tıklayınız. Yazımıza not vermek isterseniz alttaki "User Rating" bölümünü kullanabilirsiniz. Yazımızı paylaşarak bu bilgileri bilmeyenlere de ulaştırmak için lütfen alttaki sosyal paylaşım butonlarını kullanınız.

User Rating: Be the first one !

Şu da ilgini çekebilir

The Cigar (Le Cigare)

+4 -1 5 ratings 5 ratingsX Like! Dislike! 80% 20% GENEL BİLGİ: TheCigar.com Küba ve …

Bir Yorum

 1. Yaklaşık bir ay önce büyük bir hevesle sipariş verdim fakat gümrükten geçmedi ürünlerim geri gitti. Daha sonra hitcigars tan verecektim sipariş aynı ürünler için fakat stoklarında yoktu inşallah en kısa sürede ürünler stoklara girer ve elime ulaşır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir