24 Şubat, 2018, Cumartesi

Cigars of Cuba

 • +2
 • -0
 • 2 ratings
2 ratingsX
Like! Dislike!
100% 0%
WebSite: www.cigars-of-cuba.com
Firma İsmi: COC Club (Resmi firma ismi yok)
Yerel Telefon No: +41 22 776 6270
Fax No: +41 22 776 6271
Adres:  CP 1451 CH-1211 Carouge 26, Cenevre – İSVİÇRE

GENEL BİLGİ:
Cigars-of-Cuba.com, İsviçre kurulu olan ve 1997 yılından bu yana satış yapmakta olan bir sitedir. İsviçre’deki büyük satış sitelerinden bir diğeridir. Ürünlerini HABANOS S.A’nın Bölgesel Distribütöründen almaktadır.  Güvenilir bir şekilde alışveriş yapacağınız, birçok ürün çeşidini bulabileceğiniz bir site.  Yaklaşık 20 siparişimden 9-10 tanesini takılmıştır. Yani %50’si takılabilir.

*** 150 USD ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz gönderim yapmaktadır. 150 USD altı siparişlerde ise +25 USD ek shipping ücreti almaktadır.
*** 7-14 işgünü içerisinde ürünler Türkiye’ye ulaşmaktadır.
*** Ürünlerin %100 teslim garantisi hiçbir firmada olmadığı gibi bu firmada da bulunmamaktadır.

FİYAT:
Cigars-of-Cuba fiyat yönünden oldukça uygundur. Tabii ki bunun nedeni İsviçre’de kurulu bir firma olması ve %8 KDV ödemesidir.

ÖNEMLİ NOT:
Alttaki 4 firmanın da aynı olma ihtimali çok yüksektir.

 • CigarOne 
 • TopCubans 
 • Cigars of Cuba 
 • VipCigars
Neden diye sorarsanız?
 • Bu firmaların hepsi aynı ürün resimlerini kullanmaktadırlar. Hepsi tek bir fotoğrafçının elinden çıkmış olduğu görünmektedir. Sitelerindeki ürün resimlerine bakarsanız çok rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Normalde bu firmalar birbirinden farklı olsaydı kendilerine ait resimlerin başka firmalarca kullanılmasına kesinlikle izin vermezlerdi.
 • Eğer bu firmalardan ürün satın aldıysanız veya alırsanız ürün kutularının arka kısmına bakarsanız hepsinin aynı formatta barkod seri no formatı kullandığını görebilirsiniz.
Altta örnek resimleri görebilirsiniz.

Tüm bu nedenlerden dolayı bu firmaların hepsinin tek bir kişiye ait olduğunu düşünmekteyiz. Neden böyle birşey yapıyorlar derseniz bana göre nedeni; “Farklı markalar yaratarak birbirleri içerisinde rekabet yaratmak ve bir firmadan memnun olmayan müşterinin diğer firmaya yönlenmesini ve böylelikle her halükarda yine kendilerinden ürün satın almasını sağlamaktır.

FİRMANIN + YÖNLERİ

 • Ürün yelpazesinin çok geniş olması,
 • Ürünlerinin orjinal olması,
 • Güvenli alışveriş yapılabilmesi,
 • 150 USD ve üzeri siparişlerinizde herhangi bir ek shipping ücreti almaması.
FİRMANIN – YÖNLERİ
 • Kutuların açık olarak gönderilmesi,
 • Türkiye Gümrüğünce tanındığı için ürünlerinin çok fazla gümrükte takılması,
 • Gümrükte takılan ürünlerin kendilerine ulaşması ve para iadenizi 45 gün sonra yapmaları,
 • Farklı firmalar yaratarak müşterileri bir nevi kandırmaları,
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ
Cigars of Cuba ile alakalı olumlu veya olumsuz yorumlarınızı yazabilirsiniz. Lakin firmalara karşı önyargılı yorumların önüne geçebilmek için yorumlar kanıtlanmadığı sürece burada yayınlanmayacaktır. Nedeni ise ne yazık ki bizim Türk insanı “Çamur at izi kalsın” mantığını çok sevmektedir. Olmayan şeyleri olmuş gibi gösterip diğer okuyucuları yanlış yönlendirmek isterler.
Eğer Cigars of Cuba üzerinden bir siparişiniz olduysa ve yorumunuz negatif ise bize sipariş numaranızı iletin. Biz de Cigars of Cuba firmasına bunu iletelim ve kendilerinden gelen yanıtı size bildirelim. Haklı iseniz yorumunuzu burada paylaşalım.
DÜŞÜNCELERİNİZİ BEKLİYORUZ
“Yazıyı beğenip beğenmediğinizi hemen sağ alttaki BUTONU’nu kullanabilirsiniz. Düşünceleriniz bizim için önemlidir”
GENEL BİLGİ: Cigars-of-Cuba.com, İsviçre kurulu olan ve 1997 yılından bu yana satış yapmakta olan bir sitedir. İsviçre’deki büyük satış sitelerinden bir diğeridir. Ürünlerini HABANOS S.A’nın Bölgesel Distribütöründen almaktadır.  Güvenilir bir şekilde alışveriş yapacağınız, birçok ürün çeşidini bulabileceğiniz bir site.  Yaklaşık 20 siparişimden 9-10 tanesini takılmıştır. Yani %50’si takılabilir. *** 150 USD ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz gönderim yapmaktadır. 150 USD altı siparişlerde ise +25 USD ek shipping ücreti almaktadır. *** 7-14 işgünü içerisinde ürünler Türkiye'ye ulaşmaktadır. *** Ürünlerin %100 teslim garantisi hiçbir firmada olmadığı gibi bu firmada da bulunmamaktadır. FİYAT: Cigars-of-Cuba fiyat yönünden oldukça uygundur. Tabii ki bunun nedeni İsviçre'de kurulu bir…

FİRMA İNCELEMESİ

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ - 7
ÜRÜN ORJİNALLİĞİ - 9
FİYAT - 9

8.3

Eğer yazımızı beğendiyseniz lütfen üstteki beğen butonuna tıklayınız. Yazımıza not vermek isterseniz alttaki "User Rating" bölümünü kullanabilirsiniz. Yazımızı paylaşarak bu bilgileri bilmeyenlere de ulaştırmak için lütfen alttaki sosyal paylaşım butonlarını kullanınız.

User Rating: 4.33 ( 2 votes)

Şu da ilgini çekebilir

The Cigar (Le Cigare)

+4 -1 5 ratings 5 ratingsX Like! Dislike! 80% 20% GENEL BİLGİ: TheCigar.com Küba ve …

7 Yorumlar

 1. görkem sertyalçın

  Öncelikli olarak bilgilendirmelerinizden vede deneyimlerinizi paylaşmanızdan dolayı çok teşekkür ederim.Ben yeni bir puro içicisiyim ve sizin blog’unuzda önermiş olduğunuz iki siteden(top cubans vede cigars-of-cuba) deneme amaçlı totalleri 40$ geçmeyen siparişleri az önce verdim.Benim sorum eskişehirde oturuyorum vede teslimatta bir problem yaşarmıyım.Siz önerdiğinizden dolayı o sitelerden deneme amaçlı sipraiş verdim.Yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.Saygılarımla

  • Merhaba görkem bey

   Sitemize ilginiz bizi menun etti.
   TopCubans ve Cigars-of-Cuba orjinal ürün satan siteler arasındadır. Siparişiniz hayırlı olsun. 40$ sipariş vermeniz sanırım deneme amaçlı. Gümrükte takılırsa sorun olmaz sizin için. Fakat şunu da açıkça belirtmek isterim ki yazılara bakarsanız kesinlikle Gümrükte takılmaz ibaresi kullanmadım. Takılabilir de. Aynı anda iki farklı siteden sipariş vermeniz aynı günde veya 3 gün arayla iki ayrı kargonuz geleceği anlamına gelir ki bu da gümrükte takılma riskinizi çoğaltır.
   Yazılarım da özellikle belirttim. Yurtdışından siparişlerinizde eğer ürününüz gümrüğe takılırsa ürün geldiği ülkeye geri gider. Ürün o ülkeye gittiğinde ilgili ülkenin gümrük vergisine tabi kalır ve yaklaşık olarak 40$ ile 65$ aradında bir ücrete tabidir. Yani kısaca;
   almış olduğunuz ürün 40$, ürün gümrükte takılırsa geri gidecek. O ülkeye geri giriş yaptığında vergilendirmeye tabi tutulacak. 40$ ınız ne yazık ki kaybolacak. Umarım böyle bir sıkıntı yaşamazsınız.
   Bir de önemli nokta şu; her site ürün geri geldiğinde ürünü kabul etmiyor ve paranızı iade etmiyor. Sipariş vermeden önce sitenin şartlarını iyice okuyunuz.
   Son bir not: 40$ siparişlerinizde yaklaşık olarak ek 20$-25$ shipping ücreti de ödüyorsunuz. Yani ürün size 60$-65$ a geliyor.
   Şu anda Türkiyeye en iyi hitap eden tek site HitCigars ve bunu yazılarımızda da yazdık. Nedeni ise gümrükte takılma sorunu yok. Ürün ücreti, ürünler Türkiyeye geldiğinde ödenmekte. Eğer ürün gümrükte takılırsa bile bu sizi hiç ilgilendirmiyor. Bunu bence iyi düşünün. Ama onlarında şu andaki tek sorunu sadece belli çeşit ürünleri Türkiyeyr yolluyor olmaları. Ben de birkaç ürün sipariş ettim ama be yazık ki istemiş olduğum ürünler gelmedi ben de bu ürünlere alternatif başka ürünler sipariş ettim.
   Dediğim gibi, umarım ürünleriniz sorunsuz bir şekilde elinize ulaşır. Gelişmelerden bizleri de haberdar ederseniz seviniriz.
   iyi akşamlar

 2. görkem sertyalçın

  topcubans ve cuba-of-cuba ‘dan yapmış olduğum siparişlerim elime ulaştı vede hiç bir sorun yaşamadım.İkiside aynı anda gümrüğe girdi ve sorunsuz bir şekilde bu sabah aldım.Hitcigarsdan olan siparişlerimide bekliyorum…..Ancak amerikadan yapmış olduğum sipariş daha gümrükte gözükmekte bakalım onun sonu ne olacak.Tüm puro severlere iyi akşamlar….

  • Hayırlı olsun Görkem bey. Adınıza gerçekten çok sevindim. Ürün resimlerini ürünün kend sayfasında da paylaşırsanız çok sevinirim. Gümrüğe takılmadan gelmesi gerçekten çok iyi olmuş adınıza.Afiyet olsun.

   • görkem sertyalçın

    saolun teşekkür ederim:Şu aralar tadilat ve Renövasyon la uğraşıyorum.Fırsat bulduğum ilk anda yüklerim.İyi dilekleriniz için teşekkür ederim..

 3. Sayın PuroAnaliz,

  Bilgilendirmelerden dolayı teşekkür ederim gerçekten çok faydalı bilgiler mevcut. Bir arkadalımın tavsiyesi üzerine cigarsofcuba sitesinden ürün aldım 7 gün oldu çıt yok 9 10 11 12 gün oldu çıt yok 14. günde mesaj geldi ürün gümrükten geçmemiş ne yazıkki hayal kırıklığına uğradım. Arkadaşım bir kez aldı ve o öyle bir sorunla yaşamadı neden benim ürünlerim geçmedi gümrükten anlamadım.
  Sizin herhangi bir fikriniz varsa lütfen paylaşın

  Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  • Mehmet bey merhaba. Para iadesi yaparlarken ne kadarlık bir kesinti yaptılar acaba sizden? Şimdiden tesekkurler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir