20 Şubat, 2018, Salı

TopCubans

 • +4
 • -1
 • 5 ratings
5 ratingsX
Like! Dislike!
80% 20%
WebSite: www.topcubans.com
Firma İsmi: Geneva Luxury Accessories (Resmi firma ismi değil)
Yerel Telefon No: +41 22 786 1160
Fax No: +41 22 786 1158 (Şu an itibariyle fax numaralarını silmişler)
Adres: CP 377 CH-1203, Cenevre – İSVİÇRE

GENEL BİLGİ:
Dünyanın heryerine olduğu gibi Türkiye’ye de gönderimde bulunmaktadır. İsviçrenin en bilenen sitelerinin başında gelmektedir. Ürünlerini HABANOS S.A’nın Bölgesel Distribütöründen almaktadır. Firmanın Türkiye’de duyulmasından sonra her ne kadar son zamanlarda ürünleri gümrüğe takılmaya başlasa da düşünülebilir. Ürünler takılıp geri gittiğinde 45 günlük bir süre zarfında paranızı geri ödüyorlar.

*** Ne yazık ki ne ürün alırsanız alın Türkiye’ye gönderimlerde +30 USD ek Shipping Ücreti almaktadırlar. Yani almak istediğiniz ürün/ürünlerin üzerine +30 USD ekleyin.
*** 7-14 işgünü içerisinde ürüner Türkiye’ye ulaşmaktadır.
*** Ürünlerin %100 teslim garantisi hiçbir firmada olmadığı gibi bu firmada da bulunmamaktadır.

FİYAT:
TopCubans fiyat yönünden oldukça uygundur. Bunun nedenleri arasında tabii ki İsviçre firması olması ve ürünlerinde sadece %8 KDV ödemesidir. Kampanya zamanları ise çok daha uygun fiyata ürün satın alınabilmektedir.

ÖNEMLİ NOT:
Alttaki 4 firmanın da aynı olma ihtimali çok yüksektir.

 • CigarOne 
 • TopCubans 
 • Cigars of Cuba 
 • VipCigars
Neden diye sorarsanız?
 • Bu firmaların hepsi aynı ürün resimlerini kullanmaktadırlar. Hepsi tek bir fotoğrafçının elinden çıkmış olduğu görünmektedir. Sitelerindeki ürün resimlerine bakarsanız çok rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Normalde bu firmalar birbirinden farklı olsaydı kendilerine ait resimlerin başka firmalarca kullanılmasına kesinlikle izin vermezlerdi.
 • Eğer bu firmalardan ürün satın aldıysanız veya alırsanız ürün kutularının arka kısmına bakarsanız hepsinin aynı formatta barkod seri no formatı kullandığını görebilirsiniz.
Altta örnek resimleri görebilirsiniz.

Tüm bu nedenlerden dolayı bu firmaların hepsinin tek bir kişiye ait olduğunu düşünmekteyiz. Neden böyle birşey yapıyorlar derseniz bana göre nedeni; “Farklı markalar yaratarak birbirleri içerisinde rekabet yaratmak ve bir firmadan memnun olmayan müşterinin diğer firmaya yönlenmesini ve böylelikle her halükarda yine kendilerinden ürün satın almasını sağlamaktır.

FİRMANIN + YÖNLERİ

 • Ürün yelpazesinin çok geniş olması,
 • Ürün fiyatlarının oldukça iyi olması
 • Ürünlerinin orjinal olması,
 • Güvenli alışveriş yapılabilmesi,
FİRMANIN – YÖNLERİ
 • Kutuların açık olarak gönderilmesi,
 • Sadece Türkiye’ye özel ekstra +30 USD Shipping Ücreti alınması,
 • Türkiye Gümrüğünce tanındığı için ürünlerinin çok fazla gümrükte takılması,
 • Gümrükte takılan ürünlerin kendilerine ulaşması ve para iadenizi 45 gün sonra yapmaları,
 • Farklı firmalar yaratarak müşterileri bir nevi kandırmaları,
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ
TopCubans ile alakalı olumlu veya olumsuz yorumlarınızı yazabilirsiniz. Lakin firmalara karşı önyargılı yorumların önüne geçebilmek için yorumlar kanıtlanmadığı sürece burada yayınlanmayacaktır. Nedeni ise ne yazık ki bizim Türk insanı “Çamur at izi kalsın” mantığını çok sevmektedir. Olmayan şeyleri olmuş gibi gösterip diğer okuyucuları yanlış yönlendirmek isterler.
Eğer TopCubans üzerinden bir siparişiniz olduysa ve yorumunuz negatif ise bize sipariş numaranızı iletin. Biz de TopCubans firmasına bunu iletelim ve kendilerinden gelen yanıtı size bildirelim. Haklı iseniz yorumunuzu burada paylaşalım.
DÜŞÜNCELERİNİZİ BEKLİYORUZ
“Yazıyı beğenip beğenmediğinizi hemen sağ alttaki BUTONU’nu kullanabilirsiniz. Düşünceleriniz bizim için önemlidir”
GENEL BİLGİ: Dünyanın heryerine olduğu gibi Türkiye’ye de gönderimde bulunmaktadır. İsviçrenin en bilenen sitelerinin başında gelmektedir. Ürünlerini HABANOS S.A’nın Bölgesel Distribütöründen almaktadır. Firmanın Türkiye’de duyulmasından sonra her ne kadar son zamanlarda ürünleri gümrüğe takılmaya başlasa da düşünülebilir. Ürünler takılıp geri gittiğinde 45 günlük bir süre zarfında paranızı geri ödüyorlar. *** Ne yazık ki ne ürün alırsanız alın Türkiye'ye gönderimlerde +30 USD ek Shipping Ücreti almaktadırlar. Yani almak istediğiniz ürün/ürünlerin üzerine +30 USD ekleyin. *** 7-14 işgünü içerisinde ürüner Türkiye'ye ulaşmaktadır. *** Ürünlerin %100 teslim garantisi hiçbir firmada olmadığı gibi bu firmada da bulunmamaktadır. FİYAT: TopCubans fiyat yönünden oldukça uygundur. Bunun nedenleri…

FİRMA İNCELEMESİ

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ - 7
ÜRÜN ORJİNALLİĞİ - 9
FİYAT - 9

8.3

Eğer yazımızı beğendiyseniz lütfen üstteki beğen butonuna tıklayınız. Yazımıza not vermek isterseniz alttaki "User Rating" bölümünü kullanabilirsiniz. Yazımızı paylaşarak bu bilgileri bilmeyenlere de ulaştırmak için lütfen alttaki sosyal paylaşım butonlarını kullanınız.

User Rating: Be the first one !

Şu da ilgini çekebilir

The Cigar (Le Cigare)

+4 -1 5 ratings 5 ratingsX Like! Dislike! 80% 20% GENEL BİLGİ: TheCigar.com Küba ve …

10 Yorumlar

 1. görkem sertyalçın

  Öncelikli olarak bilgilendirmelerinizden vede deneyimlerinizi paylaşmanızdan dolayı çok teşekkür ederim.Ben yeni bir puro içicisiyim ve sizin blog’unuzda önermiş olduğunuz iki siteden(top cubans vede cigars-of-cuba) deneme amaçlı totalleri 40$ geçmeyen siparişleri az önce verdim.Benim sorum eskişehirde oturuyorum vede teslimatta bir problem yaşarmıyım.Siz önerdiğinizden dolayı o sitelerden deneme amaçlı sipraiş verdim.Yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.Saygılarımla

  • Merhaba görkem bey

   Sitemize ilginiz bizi menun etti.
   TopCubans ve Cigars-of-Cuba orjinal ürün satan siteler arasındadır. Siparişiniz hayırlı olsun. 40$ sipariş vermeniz sanırım deneme amaçlı. Gümrükte takılırsa sorun olmaz sizin için. Fakat şunu da açıkça belirtmek isterim ki yazılara bakarsanız kesinlikle Gümrükte takılmaz ibaresi kullanmadım. Takılabilir de. Aynı anda iki farklı siteden sipariş vermeniz aynı günde veya 3 gün arayla iki ayrı kargonuz geleceği anlamına gelir ki bu da gümrükte takılma riskinizi çoğaltır.
   Yazılarım da özellikle belirttim. Yurtdışından siparişlerinizde eğer ürününüz gümrüğe takılırsa ürün geldiği ülkeye geri gider. Ürün o ülkeye gittiğinde ilgili ülkenin gümrük vergisine tabi kalır ve yaklaşık olarak 40$ ile 65$ aradında bir ücrete tabidir. Yani kısaca;
   almış olduğunuz ürün 40$, ürün gümrükte takılırsa geri gidecek. O ülkeye geri giriş yaptığında vergilendirmeye tabi tutulacak. 40$ ınız ne yazık ki kaybolacak. Umarım böyle bir sıkıntı yaşamazsınız.
   Bir de önemli nokta şu; her site ürün geri geldiğinde ürünü kabul etmiyor ve paranızı iade etmiyor. Sipariş vermeden önce sitenin şartlarını iyice okuyunuz.
   Son bir not: 40$ siparişlerinizde yaklaşık olarak ek 20$-25$ shipping ücreti de ödüyorsunuz. Yani ürün size 60$-65$ a geliyor.
   Şu anda Türkiyeye en iyi hitap eden tek site HitCigars ve bunu yazılarımızda da yazdık. Nedeni ise gümrükte takılma sorunu yok. Ürün ücreti, ürünler Türkiyeye geldiğinde ödenmekte. Eğer ürün gümrükte takılırsa bile bu sizi hiç ilgilendirmiyor. Bunu bence iyi düşünün. Ama onlarında şu andaki tek sorunu sadece belli çeşit ürünleri Türkiyeyr yolluyor olmaları. Ben de birkaç ürün sipariş ettim ama be yazık ki istemiş olduğum ürünler gelmedi ben de bu ürünlere alternatif başka ürünler sipariş ettim.
   Dediğim gibi, umarım ürünleriniz sorunsuz bir şekilde elinize ulaşır. Gelişmelerden bizleri de haberdar ederseniz seviniriz.
   iyi akşamlar

 2. görkem sertyalçın

  topcubans ve cuba-of-cuba ‘dan yapmış olduğum siparişlerim elime ulaştı vede hiç bir sorun yaşamadım.İkiside aynı anda gümrüğe girdi ve sorunsuz bir şekilde bu sabah aldım.Hitcigarsdan olan siparişlerimide bekliyorum…..Ancak amerikadan yapmış olduğum sipariş daha gümrükte gözükmekte bakalım onun sonu ne olacak.Tüm puro severlere iyi akşamlar….

  • Hayırlı olsun Görkem bey. Adınıza gerçekten çok sevindim. Ürün resimlerini ürünün kend sayfasında da paylaşırsanız çok sevinirim. Gümrüğe takılmadan gelmesi gerçekten çok iyi olmuş adınıza.Afiyet olsun.

   • görkem sertyalçın

    saolun teşekkür ederim:Şu aralar tadilat ve Renövasyon la uğraşıyorum.Fırsat bulduğum ilk anda yüklerim.İyi dilekleriniz için teşekkür ederim..

 3. ismet dursun

  sayın puroanaliz. bu topcubans sitesine 3. kez sipariş veriyorum. ilk siparişim sorunsuz bir şekilde elime ulaştı lakin 2. ve 3. siparişlerim gümrüğe takıldı ve geri gönderildi. işin kötü yanı ise her iki geri gönderimde de benden 25+25 toplam 50 dolar kesinti yaptılar. bundan sonra bu siteden alışveriş yapmayacağımı bildirmek isterim tüm arkadaşlara. ürün fiyatı size cazip geliyor lakin hem ürüne ulaşamıyorsunuz hem de 50 usd cebinizden para çıkıyor. yani havaya 50 dolar gidiyor.
  sipariş verecek olan arkadaşlara benden küçük bir hatırlatma.

  • İsmet bey merhaba gecmis olsun. Tek bir gonderimde mi 25+25 toplam 50 dolar kestiler yoksa iki gonderimde mi toplam 50 dolar kestiler? Bir de sormamin bir mahsuru yoksa gumrukten gecemeyen siparisleriniz kac dolarlikti?

 4. ismet dursun

  Çağlar bey merhaba. Geç cevabım için kusura bakmayın iş güç malum. Normalde yorumuma soru soracak birisinin olacağını düşünmemiştim ve bundan dolayı da bir daha giriş yapmadım bu firmanın yorum sayfasına.
  Olay şudur: benim iki ayrı kargom gümrükte takıldığı içim 25+25 USD kesinti oldu. Yani bir kargo 25 USD kesinti demek.
  Gümrük değerine gelince bunun 1 USD veya 1000 USD olması hiçbir şeyi değiştirmiyor. Anlatılanların hepsi şehir efsanesi inanmayın. Direk gümrük memuruna sordum. “Nasıl anladınız bunun içerisinde puro olduğunu?” diye. Aldığım cevap düşündürücü idi;
  “Artık tüm online satış yapan firmaların gönderilerini kayıt ediyoruz. Bunlar kara listede olanlar”.
  Bunu duyduktan sonra da zaten bir daha sipariş vermedim.

  • İsmet bey estağfurullah. Dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Ben sipariş miktarinizi paket büyüklüğüyle ilgili sormuştum fiyat bakımından değil. Tekrar geçmiş olsun

 5. Puro analiz sayfası mrb. Artik güncellemeyecekmisiniz kendinizi. Yeni orjinal siteler. Yeni yöntemler bekliyoruz. Hitcigars a mahkum kalmak istemiyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir